Odmítání léků v domově pro seniory

Otec v seniorském domě odmítá léky je mu po nich nevolno musel podepsat revers a bylo mu řečeno že v případě hospitalizace v nemocnici si bude hradit léčbu sám.Také mu bylo sděleno, že toto je důvod k ukončení pobytu v Domově pro seniory.Je to pravda?

senior

Informace, které byly řečeny vašemu otci nejsou pravdivé.

Právo na odmítnutí léčby je jedním ze základních práv každého pacienta ať už se jedná o člověka hospitalizovaného ve zdravotnickém zařízení, nebo v domě pro seniory. V případě potřeby hospitalizace vašeho otce ve zdravotnickém zařízení bude jeho pobyt hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Stejně tak není možné, aby někdo rozhodoval o ukončení pobytu v domě pro seniory na základě odmítnutí léků.

Je ale otázka, jaká pravidla jsou v domě pro semiory nastavena. Zjistěte, zda v domě platí např. domovní řád a informujte se o možnosti změně léčiv u lékaře vašeho otce.

Můžete také podat stížnost k vedení domu pro seniory na konkrétního pracovníka, který takto svévolně vyhrožoval vašemu tatínkovi a nebo přímo podat stížnost na zřizovatele tohoto zařízení. Problematiku stížností má každé takovéto zařízení upravenou individuálně.

8.10.2013