Rozíl mezi očkováním dětí do 6 let v ČR a VB?

Dobrý den, je nějaký rozdíl mezi očkovacím kalendářem ČR a VB u dětí do 6 let? Lze dítě očkované dle kalendáře VB přijmout do MŠ v ČR, když řádné očkování je podmínkou přijetí ke vzdělávání? Děkuji.

Nella

bohužel neznáme předpisy VB, proto bychom Vám nedokážeme kontrétně odpovědět.

Pokud má Váš syn očkování proti následujícím nemocem - záškrtu, tetanu, dávivému kašli, invazivnímu onemocnění vyvolanému původcem Haemophilus influenzae b, přenosné dětské obrně a virové hepatitidě B (u nás očkování hexavakcínou) a dále proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím (u nás očkování MMR) mělo by přijetí do školky být bez problémové.

Další možností je prokázání imunity, které je možné pomocí testu protilátek. Toto u nás upravuje vyhláška č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem.

S pozdravem,

Vaše Férové nemocnice