očkování mimo termín platba

Hezký den,

ráda bych vás požádala o radu ohledně očkování. Očkovat Hexaximou chceme, ale odložili jsme na dobu jednoho roku, což je nyní.

Na začátku jsme u lékaře podepsali formulář a vše bylo v pořádku. Na konci roku 2015 nám lékař řekl, že mu na jeho dotaz pojišťovny napsaly, že pokud neočkujeme v předepsaném termínu, budeme vakcíny platit. Lékař nám řekl, že stojí vakcína 800-900 Kč.

Tento týden jsem vakcínu šla vyzvednout do lékárny, ale tam mi řekli, že nejsou schopni ji sehnat. Je pouze u lékaře. To mě zarazilo, že to nevěděl. Vakcína jde objednat přes lékaře, ale bude nás stát dvojnásobek, než původně řekl. Spíše vidím problém u zdravotní pojišťovny, pokud pediatr má v ruce papír, že mu ji neproplatí.

Můžete mi prosím poradit? Od známých vím, že hradit bych neměla.

Mockrát děkuji za odpověď, za váš čas.

informace, které lékaři poskytla pojišťovna nejsou pravdivé. Tato povinnost nevyplývá ze zákona a není možné, aby ji stanovil lékař. Povinnost může uložit pouze zákon.

Jedná se tedy o problém mezi pojišťovnou a lékařem. Vy máte právo na očkování, které je plně hrazené ze zdravotního pojištění. Lékař po Vás nemůže úhradu pojištění takto neopodstatněně požadovat.

S pozdravem,

11.5.2016