Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Změna chirurga při neschopence

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda můžu při neschopence, kterou mi vystavili na chirurgii, zajít k jinému chirurgovi a léčit se u něj? Můj stávající doktor udělal diagnózu z jednoho RTG a bolesti pořád přetrvávají, ale nový RTG snímek mi nechce udělat. Děkuji.

 

Hanca

Odpověď:

Dobrý deň,

ze zákona (§ 28 odst. 3 písm. b) zákona o veřejném zdravotním pojištění) máte zvolit si poskytujícího lékaře. O tom, že by toto právo mělo být omezeno, pokud jste v pracovní neschopnosti, zákon nehovoří, takže v době pracovní neschopnosti lékaře změnit můžete.

Následně bude věcí lékařů, aby si mezi sebou předali potřebnou zdravotnickou dokumentaci tak, aby nový lékař mohl dohlížet na průběh trvání dočasní pracovní neschopnosti a následně i rozhodnout o jejím ukončení.

V závěru nám dovolte požádat Vás o vyplnění dotazníku, zjišťujícího Vaši spokojenost se službami Férové nemocnice. Dotazník naleznete zde. Číslo Vašeho dotazu je 7091. Vyplnění dotazníku Vám nezabere více jak pět minut, což představuje pouze zlomek času věnovaný vypracování odpovědi. Výsledky nám umožní zlepšit naše služby.

Děkujeme za odpověď

S pozdravem,

 

Vaše Férová nemocnice

19.12.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS