Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Ukončení pracovní neschopnosti

Dobrý den,

od minulého května 2017 jsem na nemocenské, která trvá do této doby.
Podle zákona můžu pobírat nemocenskou pouze 1 rok což skončilo v květnu 2018, takže jsem zažádal o prodloužení podpůrčí doby o 3 měsíce, která mi byla dnes zamítnuta. Chtěl bych se hlásit na úřadu práce, ale jsem stále na DPN, a proto mě nezaregistrují.

Žádám Vás tedy o radu, jak mám dále postupovat.

Děkuji moc

tony

Odpověď:

Dobrý den,

dočasnou pracovní neschopnost Vám standardně ukončí ošetřující lékař dle § 59 zákona o nemocenském pojištění. Jedná se o nezbytný krok, abyste mohl být veden jako uchazeč o zaměstnání na úřadu práce.

Proto by bylo vhodné navštívit lékaře, který rozhodne o ukončení dočasné prcovní neschopnosti. Na druhém dílu (se žlutým pruhem) tiskopisu Rozhodnutí o DPN (Průkaz práce neschopného pojištěnce a hlášení OSSZ o ukončení dočasné pracovní neschopnosti) lékař vyznačí nezbytné skutečnosti a nejpozději do tří dnů ho odešle příslušné OSSZ.

Tímto úkonem by měla být Vaše DPN ukončena.

S pozdravem

Vaše Férová nemocnice

7.11.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS