Samoléčba a invalidní důchod

Mám problém. Jsem částečný invalidní důchodce "přes srdce". Zakázané mám téměř všechny práce a předepsány léky na kde co, protože kromě toho jsem měl diagnostikovánu i cukrovku II. typu a DNU. Jaksi jsem se vyléčil sám a již téměř dva roky neberu žádné prášky a cítím se velice dobře. Dle mých známých doktorů vím, že to jsou věci, které nejdou vyléčit a už vůbec ne nějakou Aloí Vera. Na srdce jedině operace (ta však nešla), cukrovka je neléčitelná. Tak co mám tedy dělat? Buďto mne podvedli lékaři špatnou diagnózou (jejich oblíbená věta - "Byla to špatná diagnóza!"), nebo jsem se vyléčil sám i bez jejich pomoci. A co s důchodem? A zaplatí mi někdo to že jsem se vyléčil sám, když se běžně platí neúčinná léčba? Nebo posudková komise "sklopí uši" a bude dělat "Jako že nic"? Mám se obrátit na ministerstvo zdravotnictví? A co moje informace, kterou mám o vyléčení jakékoliv virové nákazy (chřipky) bez očkování a za 1 den? Myslíte si, že by to někoho zajímalo? Když tady vyhrožují chřipkami?

těší nás, že se Vám podařilo vlastními silami dosáhnout zlepšení Vašeho zdravotního stavu. Je možné, že lékaři stanovili špatnou diagnózu, to však nedokážeme posoudit. Pokud nejste spokojen s postupem lékařů, kteří Vám onemocnění diagnostikovali, můžete na lékaře podat stížnost. Před tím si však prostudujte tuto část našich stránek.

Pokud jde o Váš invalidní důchod, bude Vám nadále vyplácen až do doby, kdy bude na základě rozhodnutí správy sociálního zabezpečení jeho výplata zastavena. K tomu může dojít, pokud se na kontrolní lékařské prohlídce prováděné OSSZ prokáže, že Váš zdravotní stav již nezakládá nárok na dávky invalidního důchodu.

Zákon o veřejném zdravotním pojištění vyjmenovává druhy zdravotní péče hrazené pojišťovnami, zdravotní výkony, které pojišťovny nehradí nebo hradí jen v určitých případech. Z něj také vyplývá, že provedenou samoléčbu proplácet nelze.

Bohužel Vám neumíme poradit, na koho se obrátit s novými informacemi o léčbě chřipky. Jedná se o čistě medicínskou otázku, na kterou neznáme odpověď.

13.7.2009