S kým konzultovat zdravotnickou dokumentaci?

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu ohledně posouzení vyžádané zdravotnické dokumentace. Na svých stránkách popisujete postup při podezření na zanedbání péče. Ráda bych zjistila, zda u mojí maminky nedošlo k zmíněnému pochybení a ráda bych nechala znovu přezkoumat její dokumentaci. Bohužel ale nevím, na koho se obracet v případě přezkoumání postupu. Konkrétně kde najít odborníka, který by byl ochoten spolupracovat. Děkuji předem za odpověď.

zda byla skutečně zanedbána lékařská péče, může posoudit jiný odborník v oboru medicíny, nejlépe právě na základě kopie zdravotnické dokumentace. Můžete se obrátit na soudního znalce v oboru medicíny. Jak jej najít se dozvíte v již zodpovězeném dotazu o seznamu soudních znalců.

Můžete však věc zkonzultovat s jakýmkoliv jiným lékaře, který je odborník na danou problematiku a který bude ochoten se věcí zabývat. Je však nutné upozornit, že znalec (a nejspíš i jiný lékař) budou chtít za konzultaci, případně vypracování znaleckého posudku, úhradu. V jiném dotaze jsme se už zabývali otázkou konzultací léčby u jiného lékaře.

30.5.2009