Revizní lékař prodlužuje vyřízení úrazu

Mám tento problém v dubnu 2014 se mi stal úraz. Letos jsem pojišťovnu požádal o trvalé následky úrazu. Na žádost pojišťovny jsem absolvoval lékařskou prohlídku u revizního lékaře pojišťovny. Vyřízení žádosti již trvá pátý měsíc( pojišťovna argumentuje, že jí nebyl dodán lékařský posudek ). Existují nějaké lhůty? Byl to revizní lékař pojišťovny!

Děkuji za odpověď.

D.Vokurka

Podle zákona o specifických zdravotních službách platí, že posuzující lékař musí lékařský posudek vydat nejdéle do 10 pracovních dnů ode dne, kdy žadost o výdaní posudku obdřží. Lhůta počíná běžet až po obdržení posledního potřebného podkladu pro posouzení.

Pokud lékař posudek nevydal můžete na něj podat stížnost (více o stížnostech naleznete zde) a lékaři mže být uložena pokuta až do výše 200.000 Kč.

S pozdravem,

24.1.2017