Práce v částečném invalidním důchodu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud pobírám částečný invalidní důchod, jestli si můžu něco přivydělat, nebo jestli je to nějak omezeno.

Váš dotaz nespadá úplně do oblasti práv pacientů a zdravotnického práva, kterému se věnujeme, ale  jde o dotaz týkající se sociálního zabezpečení, kterým se primárně nezabýváme.

Přivýdělek možný je. Zákon výslovně nestanoví, kolik hodin nebo na jaký úvazek můžete pracovat, aniž byste ohrozila ztrátu invalidního důchodu, to je spíše otázka neprávní určená pro posudkové lékaře. Můžete se však v tomto smyslu informovat u pracovníků okresní správy sociálního zabezpečení, nebo se na praxi zeptat např. svého ošetřujícího lékaře.

Bližší informace si můžete přečíst na stránkách České správy sociálního zabezpečení, kam se také můžete obrátit se svým dotazem a to buď na informační kancelář nebo na call centrum ústředí ČSSZ.

20.1.2010