Pozvání před posudkovou komisi v době pracovní neschopnosti

Rok mám přiznaný částečný ID. Pracuji na zkrácený úvazek. V současné době jsem v pracovní neschopnosti. Každým dnem očekávám pozvánku před posudkovou komisi, bude-li mi přiznán invalidní důchod. Liší se v něčem, budu-li v den, kdy budu pozvána k posudkové komisi v pracovní neschopnosti?

předpokládáme, že v současné době usilujete o přiznání plného invalidního důchodu. Posudková komise bude tedy posuzovat, zda Vaše celková pracovní schopnost poklesla alespoň o 66 %. Z Vašeho dotazu jsme bohužel nevyrozuměli, z jakého důvodu jste v pracovní neschopnosti, domníváme se však, že by její příčina neměla být překážkou posouzení Vašeho zdravotního stavu posudkovou komisí. Pokud Vám však zdravotní stav neumožňuje se jednání zúčastnit, tak se pochopitelně můžete z tohoto důvodu omluvit.

1.11.2009