Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Posudek o bolestném

Dobrý den,

může zastupující lékař vypsat posudek o bolestném? Dekuji

Adam

Odpověď:

Dobrý den, 

V úvodu nám dovolte omluvit se za zpoždění s naší odpovědí, toto zpoždění bylo způsobeno velkou vytížeností naší poradny. Doufáme, že naše odpověď pro Vás bude i tak užitečná.

Nyní k Vašemu dotazu. Dle § 42 odst. 2 zákona o specifických zdravotních službách vydává posudek o bolestném 

a) registrující poskytovatel posuzované osoby, nebo

b) pokud posuzovaná osoba nemá registrujícího poskytovatele, poskytovatel v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost.

Posuzujícím lékařem je tedy vždy lékař se specializovanou způsobilostí v oboru všeobecné praktické lékařství nebo v oboru praktické lékařství pro děti a dorost. Další podrobnosti k posudku o bolestném naleznete ve zmíněném zákonném ustanovení. 

Z výše uvedených informací plyne, že lékař, který posudek vydává, musí splňovat pouze tu podmínku, že je poskytovatelem v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost (tedy že nesmí být tzv. specialistou v některém z medicínských oborů) a je tedy lhostejno, zda je tento lékař Vaším obvyklým lékařem, nebo jej pouze zastupuje.

V závěru nám dovolte požádat Vás o vyplnění dotazníku, zjišťujícího Vaši spokojenost se službami Férové nemocnice. Dotazník naleznete zde. Číslo Vašeho dotazu je 6971. Vyplnění dotazníku Vám nezabere více jak pět minut, což představuje pouze zlomek času věnovaný vypracování odpovědi. Výsledky nám umožní zlepšit naše služby.

Děkujeme za odpověď

Váš dotaz v anonymizované formě, včetně naší odpovědi naleznete zde: http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/souhlas-a-rozhodovani-pacienta-32/n--6971.html

Vaše Férová nemocnice

 

 

30.10.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS