poplatek za vypsání návrhu do lázní

opětovně nemocnice požaduje platbu za vystavení návrhu do lázní/500Kč/.

Ministerstvo zdravotnictví mi na dotaz ohledně platby vždy odpovědělo, že poplatek je vybírán neoprávněně. Vyplněný poukaz dostanu pokud zaplatím 500Kč nebo si to mám vyřešit s vedením nemocnice. Protože potřebuji poukaz schválit reviz.lékařem a poté odeslat do lázní, prosím o Vaši brzkou odpověď, s kterou bych nejdříve zašla na ředitelství. Jako pacienta mne toto jednání uráží, protože nevím, proč mám tyto nesrovnalosti řešit já.

Děkuji za odpověď

MH

Vypracování lázeňského návrhu spadá do kategorie administrativních úkonů nutných k dalšímu diagnostickému či terapeutickému postupu. Tyto jsou lékařům hrazeny zdravotní pojišťovnou v rámci tzv. kapitačních plateb. Za tento zdravotnicky úkon byste platit neměla, protože je hrazené z vašeho zdravotního pojištění.

Pro ověrení můžete nahlédnout do Úhradové vyhlášky pro rok 2016 zde.

Proti jednání vašeho lékaře, co se týče platby za vypsání lázeňského návrhu, se můžete bránit cestou stížnosti u zdravotní pojišťovny či České lékařské komory. Bližší informace k stížnostem naleznete zde.

15.3.2016