Podpis na nemocenském lístku

Dobrý den, prosím, kdo podepisuje manželův nemocenský lístek, pokud je v umělém spánku.

zajíc

nemůže-li Váš manžel vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nebo z jiných vážných důvodů uplatnit nárok na výplatu dávky nebo ji přijímat, může Okresní správa sociálního zabezpečení ustanovit jinou osobu jako zvláštního příjemce dávky. S ustanovením zvláštního příjemce musí v zásadě souhlasit Váš manžel i Vy jako osoba, která má být ustanovena zvláštním příjemcem. Souhlas Vašeho manžela se však samozřejmě nevyžaduje v případě, kdy vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nemůže podat vyjádření (tuto skutečnost je třeba doložit potvrzením jeho ošetřujícího lékaře).

Obraťte se tedy na Okresní správu sociálního zabezpečení a požádejte o stanovení Vaší osoby zvláštním příjemcem dávky. Posléze budete moci o dávky nemocenské žádat a přijímat je sama.

Více informací však můžete zjistit, pokud si zavoláte do Call-centra Českés správy sociálního zabezpečení na telefonní číslo  840 406 040 (http://www.cssz.cz/cz/o-cssz/informace/call-centra/).

25.9.2014