Odstupné při výpovědi

Dobrý den jsem již 8 měsíc na PN. Neschopenku mám vystavenou na páteř, ale od 15. 10. 2009 jsem byla hospitalizována na neurologii, kde mě museli převézt na internu.Tam jsem pobyla 3 týdny. Výsledek je, že levá komora pracuje na 35 %. Zdravotní stav je i po prohlídce na echu stejný. Bohužel neurologii musím odložit kvůli srdci. Dne 16. 12. 2009 jsem požádala o celý invalidní důchod po návrhu doktora. Už jsem 9 let v částečném důchodě, ale před neschopenkou pracuji na zkrácený úvazek. Chtěla bych se zeptat, když nebudu moci vykonávat pracovní výkon v práci ani na zkrácený úvazek, mohou mě po uznání PID propustit ze zaměstnání na dohodu, nebo mám nárok i na odstupné? Pracuji tam už 8 let na smlouvu na neurčito jako pomocná dělnice. Děkuji vám předem za odpověď.

skončení pracovního poměru dohodou předpokládá, že se obě strany, tedy Vy a Váš zaměstnavatel, vzájemně dohodnou na podmínkách za jakých tento poměr chtějí skončit. Například Vám zde zaměstnavatel může nabídnout odstupné. Tuto dohodu Vám však zaměstnavatel nemůže nutit, pokud s ní nebudete souhlasit.

Dle zákona je důvodem, že vzhledem ke svému zdravotnímu stavu nebudete moci vykonávat práci, aby Vám zaměstnavatel dal výpověď. Pokud tak učiní, pracovní poměr zanikne po uplynutí výpovědní doby, která činí nejméně 2 měsíce. Nárok na odstupné nemáte.

7.1.2010