Ochranná doba při ukončení pracovního poměru

Dobrý den, chtěl byh se Vás zeptat jak mám postupovat, když mě zaměstnavatel k 3.2. 2010 propustil ze zaměstnání, ale já jsem 2.2.2010 onemocněl. Jak mám postupovat? ( pracovní smlouva se zaměstnavatelem byla k 3.2. na dobu neurčitou) Chtěl bych se ještě zeptat jestli ještě platí ochraná lhůta.

pokud tomu dobře rozumíme, byla Vám dána výpověď, jejíž výpovědní doba uběhla dne 3. 2. 2010 a dočasně práce neschopným jste byl uznán o den dříve. V takovém případě není třeba dělat nic. Vzhledem k tomu, že ke vzniku dočasné pracovní neschopnosti došlo ještě za trvání zaměstnání, prodlužuje se výpovědní lhůta o dobu trvání pracovní neschopnosti. K ukončení pracovního poměru dojde ve Vašem případě dnem následujícím po dni ukončení dočasné pracovní neschopnosti. Do té doby budete pobírat nemocenské dávky.

Vaše férová nemocnice

2.2.2010