nemocenská po rodičovské (předchozí vyčerpání podpůrčí doby)

měla bych dotaz k nemocenské. Nyní jsem na rodičovské dovolené (předtím mateřská, jsem stále zaměstnaná na dobu neurčitou). Před mateřskou jsem však byla na nemocenské déle než 380 dní a musela jsem žádat o prodloužení podpůrčí doby (cca jen o týden). Pokud budu 2 roky na rodičovské a po ukončení bych opět nastoupila na nemocenskou (např. z důvodu rizikového těhotenství), měla bych opět standardně nárok na nemocenské dávky? Nebo kvůli tomu, že jsem předtím vyčerpala podpůrčí dobu a pak rovnou nastoupila na mateřskou a rodičovskou mít nárok nebudu? Děkuji.

Lucka

předcházející podpůrčí doba se započítává jen v okruhu 380 dní zpětně. K předchozímu čerpání nemocenské se nepřihlédne, ani čerpání rodičovské dovolené nemá vliv.

Po skočnení rodičovské dovolené tedy můžete být uznána za dočasně práce neschopnou a bude Vám náležet nemocenské. Uvedené na svých stránkách konstatuje i Česká správa sociálního zabezpečení.

20.3.2017