Nemocenská na úřadu práce

Dobrý den, 30. 9. 2009 mi končí pracovní smlouva. Prodloužena mi nebude kvůli propouštění. Léčím se na ortopedii se syndromem karpálního tunelu. Byla mi doporučena operace, ale odmítala jsem kvůli práci. Teď je situace jiná. Můj dotaz zní, bude mi vyplácena nemocenská, když budu na úřadu práce? Děkuji za odpověď.

obecně uchazečům o zaměstnání evidovaným na úřadu práce při dočasné pracovní neschopnosti nemocenské vypláceno není. Jestliže však do dočasné pracovní neschopnosti nastoupíte ještě za trvání zaměstnání nebo  do sedmí dvů po skončení pracovního poměru (tzv. ochranná lhůta), nárok na nemocenské Vám vznikne. V případě, že byste se začala léčit později než 7 dní po skončení pracovního poměru, vystaví Vám lékař pouze doklad o dočasné pracovní neschopnosti, který Vás omlouvá z návštěv úřadu práce, nicméně na nemocenské by Vám již nárok nevznikl.

1.9.2009