Lékařka z důvodu své dovolené předčasně ukončila neschopenku

Dobrý den, jsem ve výpovědní lhůtě do konce roku a od prosince na nemocenské, moje lékařka mi z důvodu dovolené musí ukončit nemocenskou v pátek 18. 12. s tím, že nemocenská potrvá do konce roku. Chtěla jsem se zeptat, zda když už jí odevzdám nemocenský lístek, který ona následně pošle OSSZ, mohou přijít ještě kontroly z OSSZ? Neměla bych se už čím prokázat, že jsem na nemocenské. Děkuji za odpověď.

děkujeme za Váš dotaz a omlouváme se za zpožděnou odpověď. Dotazů na naší poradnu je velmi mnoho a často nedokážeme odpovídat tak rychle, jak bychom si přáli.

Dle zákona je Vaší povinností předložit pracovníkům OSSZ doklad o pracovní neschopnosti. Pokud tedy Vaše lékařka odjíždí na dovolenou, musí péči o její pacienty převzít dočasně jiný lékař. Ukončení pracovní neschopnosti by tedy bylo možné řešit s ním. V případě, že Vaše lékařka postupuje tímto způsobem, dle našeho názoru není toto jednání v souladu se zákonem.

16.12.2009