Kontrola mě nezastihla doma, ale nevím kdy to bylo

Dobrý den, mám vycházky od 13 do 17 hodin a jsem pět měsíců na neschopence, půjdu na operaci. Přišla kontrola z pssz a nezastihla mě doma. Na oznámení o vykonané kontrole napsala pouze jen den, měsíc, rok vykonané kontroly, ale nenapsala hodinu a minuty vykonané kontroly. Jak mám doložit omluvenku, nebo jak mám postupovat, když si myslím, že kontrola měla napsat i hodinu vykonané kontroly? Jak má reagovat lékař, který neví, kdy u mně kontrola byla? Předem děkuji za odpověď.

obdobným dotazem jsme se již zabývali zde - Záznam o porušení léčebného režimu bez uvedení času kontroly.

Kontrolní orgán se zákona opravdu nemá povinnost uvádět v záznamu hodinu a minutu provedené kontroly. Nejsme schopni Vám poradit, jakým způsobem doložit omluvenku, to bude záležet na tom, z jakých důvodů jste nebyla přítomna doma. Pokud jste například byla v lékárně, můžete doložit stvrzenku z nákupu apod.

O kontrole se sepisuje písemný záznam, ve kterém se uvede výsledek kontroly. Pokud bylo při kontrole zjištěno porušení režimu práce neschopného pojištěnce, zašle orgán nemocenského pojištění záznam o kontrole dočasně práce neschopnému pojištěnci, ošetřujícímu lékaři a zaměstnavateli. Lékař však na tuto situaci nemusí reagovat nijak, nepotřebuje totiž vědět, v kolik hodin u Vás byla kontrola.

Jen na závěr dodáváme, že za nedodržení režimu práce neschopného pojištěnce Vám hrozí krácení nebo odnětí nemocenského, nejdéle však na 100 kalendářních dnů.

3.2.2010