Kam odevzdat doklady o nemocenské a zrušení pracovního poměru?

Dobrý den. Do zaměstnání jsem nastoupila 15. 10. 09, ale od 18. 11. 09 mám neschopenku. Díly neschopenky jsem předala zaměstnavateli a po 14 dnech nemoci i papír na peníze od lékaře s tím, že jsem dál nemocná. Zaměstnavatel se mnou zrušil pracovní poměr po 14 dnech nemoci ve zkušební době. Mám problém se zády a nevím jak dlouho vůbec budu nemocná a kdy mně můj stav dovolí nastoupit opět do zaměstnání. Dále mě poslali potvrzení o zaměstnání a potvrzení pro úřad práce pro posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti. Nevím kam ty papíry odevzdat. Kam mám odevzdat díl žlutý, až budu mít ukončenou neschopenku? Nebyla jsem nemocná snad 3 – 4 roky, proto nevím, jak s těmi doklady správně naložit a zda to musí být v nějakém termínu.

uvedené otázky přesahují rámec zdravotnického práva, kterým se zabýváme, pokusíme se Vám na ně však stručně odpovědět. Potvrzení o zaměstnání a potvrzení pro posouzení nároku na podporu v nezaměstnanosti odevzdejte na úřadu práce, potvrzení o zaměstnání (resp. jeho kopii) budete také pravděpodobně potřebovat pro dalšího zaměstnavatele.

Při ukončení pracovní neschopnosti je vydáván V. díl tzv. neschopenky, který odevzdáte svému bývalému zaměstnavateli. Díl se žlutým pruhem vracíte svému lékaři. Více informací o jednotlivých dílech neschopenky naleznete také na stránkách ČSSZ.

6.12.2009