Je nutné vycházky rozepisovat na dopolední a odpolední?

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, zda mám nárok na vycházky, když mám zlomená žebra a klíční kost. V nemocnici říkali, že se s tím můžu normálně hýbat. A jak je to s tím, že se vycházky musí rozepsat dopoledne a odpoledne, nebo jestli to jde vše dát jen odpoledne? Děkuji za odpověď.

dobu vycházek stanoví Váš ošetřující lékař, právní předpisy ji přitom nijak neupravují. Jestliže tedy lékař dospěje k závěru, že Váš zdravotní stav vycházky umožňuje, není důvod, proč by Vám je neměl napsat.

Proti případnému zamítnutí nebo omezení vycházek, pokud se domníváte, že je Váš zdravotní stav umožňuje větší rozsah vycházek, je možné podat Vašemu lékaři do 3 dnů návrh na přezkoumání. Právní předpisy neupravují otázku, zda vycházky mají být stanoveny na dopoledne i odpoledne, záleží tedy na rozhodnutí lékaře a Vaší domluvě s ním. Rozdělení na dopolední a odpolední vycházky vychází pravděpodobně z praxe, toto rozdělení však není nutné z právního hlediska a vycházky mohou být určeny pouze na jednu část dne. Opět platí, že tuto otázku je oprávněn posoudit ošetřující lékař, ale měl by mít nějaké racionální zdůvodnění, nikoliv jen vysvětlení, že se to tak dělá.

Více o problematice vycházek si můžete přečíst také v těchto dotazech: Vycházky v těhotenství, Omezené vycházky v těhotenství komplikují péči o syna.

22.11.2009