Dovolená u moře během nemocenské v těhotenství

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, je-li možné odcestovat k moři v těhotenství, i když jsem na neschopence. Mám bezproblémové těhotenství, ale doma jsem kvůli chemickým látkám v práci. S přítelem máme dovolenou zaplacenou už od ledna a neplánovali jsme, že otěhotním. V době odletu budu ve 2. trimestru, 14. týden. Asi záleží na panu doktorovi, že? Jde o to, že pokud mě nepustí, přijdeme o peníze, které jsme do dovolené investovali. Děkuji za odpověď.

vzhledem k tomu, že jste v dočasné pracovní neschopnosti, je třeba ke změně místa pobytu do zahraničí, aby Vám to povolil Váš ošetřující lékař, a to jen po předchozím písemném souhlasu Okresní správy sociálního zabezpečení. Záleží tedy nejen na panu doktorovi, ale i na posouzení tohoto orgánu. Jejich rozhodování však nemůže být svévolné, ale mělo by být založeno především na Vašem zdravotním stavu.

Podobný dotaz  jsme již řešili zde.

24.5.2009