Do kolika hodin může přijít kontrola?

Dobrý den, z obav ze strany zaměstnavatele Vás chci požádat o upřesnění kontrol zaměstnavatele nebo OSSZ. Mám psané docházky na injekce bez vycházek, což je v pořádku, ale nevím do kolika vůbec mám být vzhůru kvůli kontrole. Nikdy jsem nebyl práce neschopný a nyní při výkonu zaměstnání bez porušení BP mi luplo v zádech a nahlásil jsem to jako pracovní úraz. Ošetřující lékař mi předepsal injekce, že ve spodní části zad došlo k zablokování a bolest přechází až do nohy. Zaměstnavatel to považuje za fingované a bojím se, že je schopen vymyslet čas kontroly třeba 23 h.

doba, kdy může dojít ke kontrole dodržování léčebného režimu, není zákonem nijak omezena, ke kontrole tedy může dojít kdykoli. To neznamená, že byste byl povinen být v době kontroly vzhůru. Pokud se chcete vyhnout kontrole v době, kdy již budete spát, popř. sankcí, pokud takové kontrole neotevřete, je možné učinit některá preventivní opatření.

Můžete např. informovat zaměstnavatele, v jakou dobu chodíte spát, popř. požádat lékaře o zavedení tohoto údaje přímo do zdravotní dokumentace nebo do dokumentace evidence pracovní neschopnosti. Spánek lze uvést jako přijatelnou omluvu neotevření kontrole i následně, může však být obtížné svou přítomnost v místě bydliště prokázat.

Podrobněji jsme tuto otázku řešili také v tomto již zodpovězeném dotazu.

15.1.2010