Datum na ukončení neschopenky

jsem v pracovní neschopnosti již druhý měsíc, a konečně na včerejší kontrole jsme se s panem doktorem domluvili na ukončení.
Ukončil mi neschopenku (v neschopence je v kolonce "neschopen práce" do 14.3.). Tudíž 15.3. nastupuji do zaměstnání.
Na zadní straně je datum a podpis. Jaké datum mám napsat do neschopenky a mám tu neschopenku už teď dát svému zaměstnavateli?
Nebo si ji mám nechat pro případ kontroly?

Děkuji za odpověd.

volnasekk

Vaši neschopenku je možné předat zaměstnavateli v den ukončení režimu dočasně práce neschopného zaměstnance, tedy 14. 3. Je vhodné o možnosti nástupu informovat zaměstnavatele před možným nástupem, vzhledem k nutnosti rozvržení práce apod. Samozřejmě až do uplynutí této doby jste povinna dodržovat režim dočasně práce neschopného zaměstnance.

Zadní stranu neschopenky vyplníte sama. Zaškrtnete pobírání důchodu (pokud pobíráte invalidní či starobní důchod), případně nepobírání žádného z důchodů. Dále vyplníte datum, kdy budete předávat neschopenku zaměstnavateli a svým podpisem potvrdíte správnost údajů. Vzor naleznete zde. Další informace o ukončování je možné nalézt v zákoně o nemocenském pojištění.

Ujistěte se, že ani v informacích na přední straně, které vypisoval Váš ošetřující lékař, nedošlo k žádné chybě, která by mohla zkomplikovat vyplácení nemocenské dávky.

6.3.2017