Jak je to s porodem a se sociálními dávkami v Itálii?

Dobrý den. Pracuji v Itálii a jsem těhotná. Smlouva mi končí k 28. 2. 2010. Tím pádem i zdravotní pojištění. Chtěla bych rodit v Itálii a chtěla bych se zeptat, kde se mam zdravotně nahlásit. Jak je to v Itálii s mateřskou a porodném. Děkuji za odpověď.

jsme právní poradna, která se zabývá českým právem, proto nemůžeme znát právní úpravy jednotlivých států Evropské unie. Jako odpověď na Váš dotaz Vám však může pomoci již zodpovězený dotaz: Proplacení porodní péči v Itálii.

V České republice pravděpodobně pojištěná nejste nebo máte pojištění přerušeno z důvodu dlouhodobého pobytu v zahraničí, proto byste měla řešit úhradu péče v Itálii výhradně s italskými orgány.

Na jaké sociální dávky máte nárok, se rovněž informujte u italských úřadů.

10.11.2009