Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

časové rozmezí preventivních prohlídek u dětského zubaře

Dobrý den, zajímalo by mne, zda zubař musí provést dítěti prohlídku 2x do roka nebo zda je to pouze možnost. Náš zubař toto vůbec nedodržuje, i přes to, že požadujeme objednání po půl roce, objednává naše děti po 10 měsících.

Děkuji.

janinalou

Odpověď:

Dobrý den,

V úvodu nám dovolte omluvit se za zpoždění s naší odpovědí, toto zpoždění bylo způsobeno velkou vytížeností naší poradny. Doufáme, že naše odpověď pro Vás bude i tak užitečná.

Časové rozmezí pro různé preventivní prohlídky je stanoveno prováděcím předpisem zákona o zdravotních službách, zákonem č. 70/2012 Sb., o preventivních prohlídkách.

Konkrétně je časové rozmezí stanoveno v § 6. Podle tohoto ustanovení by měla být provedena jednou ročně u dítěte v prvním roce života. U dětí od 1 roku života až do 18 let dvakrát ročně. Viz zde.

Doporučujeme se tedy s tímto zdůvodněním obrátit na zubního lékaře a pokus se ho přesvědčit k prohlídkám podle stanoveného časového rozmezí.

S pozdravem,

Vaše Férová nemocnice

24.1.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS