27.8.2010Která nemocnice je nejlepší?

Do 31. října 2010 mají pacient možnost zúčastnit se průzkumu „Nemocnice ČR 2010“. Ten je zacílen na 160 fakultních, krajských a městských nemocnic a jeho organizátorem je nezisková organizace HealthCare Institute, která se zasazuje o postupné zvyšování kvality poskytované péče o pacienty v českých nemocnicích.

Letos mohou pacienti také nově hodnotit přívětivost zdravotníků v nemocnicích v rámci „Nejusměvavější nemocnici roku 2010“. Toto hodnocení vzniklo ve spolupráci s charitativním projektem Úsměv pro život. Jeho hlavním cílem je získání finančních prostředků na podporu činnosti projektů zlepšujících kvalitu života pacientů.

Pacienti mohou hlasovat pomocí tištěných dotazníků umístěných v prostorách svých nemocnic, případně pak pomocí elektronických dotazníků, které jsou dostupné na internetových stránkách projektu. Na této adrese jsou také k dispozici žebříčky z minulých let.

zpět na přehled aktualit